מדינת ישראל , משרד החינוך מדינת ישראל , משרד החינוך
מדינת ישראל, משרד החינוך
משרד החינוך
מינהל עובדי הוראה
הצהרת נגישות

אגף א' לפיתוח מקצועי

share
שתפו עמוד:
אגף א' לפיתוח מקצועי

אודות האגף

האגף לפיתוח מקצועי אמון על תהליכי הלמידה של עובדי ההוראה. האתגרים הגדולים בפניהם מערכת החינוך ניצבת הינם בירור אודות מהם תהליכי למידה מתאימים ורלוונטיים במאה 21: כיצד נאפשר לכל מורה לבנות את מסלול הלמידה שלו כך שיהיה רלבנטי לצרכיו, לצרכי המוסד בו הוא מלמד לצרכי תלמידיו והמחוז והרשות בהם הוא פועל.

האגף מתמקד בהתאמת המענים לצורכי עובדי ההוראה בשטח ושואף להביא לידי הרחבת הידע המקצועי שלהם הכולל ידע ערכים ומיומנויות.

מחקרים שונים מצביעים על כך כי מעל ל- 90% מעובדי ההוראה מתמידים בלמידה מקצועית. כמו כן קיימת מגמת עלייה בתכנון הלמידה של כל עובד ההוראה בהתאם לצרכיו.

האגף פועל ליישום חידושי המחקר בפיתוח המקצועי, לעדכון מגמות חינוכיות מרכזיות עולמיות והתאמתן למערכת החינוך הישראלית.

בשנים האחרונות פותחו באגף מסגרות למידה ייחודיות כגון: קהילות מקצועיות לומדות, קהילות בית ספריות בהובלת מורים, תהליכי פיתוח מקצועי בית ספרי, יוזמות חינוכיות, מיקרו קרדיטציה, קורסים דיגיטליים, קורסים אקדמאים ומסלולי למידה לתארים מתקדמים ועוד. מסגרות אלו נותנות מענה לשונות בין עובדי ההוראה, בין המקצועות השונים ומאפשרים לכל עובד הוראה לבחור בשדרך הלמידה המתאימה לו

זרועותיו המרכזיות של האגף לפיתוח מקצועי הינם 66 מרכזי פסג"ה שפזורים ברחבי הארץ ומהווים מוסדות לפיתוח עובדי ההוראה, בשיתוף הגורמים השונים (רשויות מחוזות ובעלויות). מוסדות אלה מפעילים את מגוון מסגרות הלמידה לפיתוח מקצועי, במרכזים ובבתי הספר.

האגף מזמין את כולכם לקחת חלק במסגרות הלמידה המגוונות, ומאחלת לכם בהצלחה בעשייתכם החינוכית החשובה.